Osalemised erinevatel üritustel

Leedu

Võru-Verijärve maantee avamine

5. novembril 2010. aastal Kuperjanovi jalaväepataljoni parklas

Lindora laat 2010

Lindoras, kolme valla traditsioonide ja oskuste ühinemiskohas, toimuv traditsiooniline laat 28. oktoobril, kus kaubeldakse tööstuskaupade, omavalmistatud esemete, käsitöö ja aiasaadustega.

Eesti seppade õppereis Soome

MTÜ Eestimaa Sepad korraldas 1-3. oktoobril 2010. aastal õppereisi, mille käigus külastati Soome ametivendade sepikodasid ja tutvuti nende tehtud töödega.

Motopall 2010

4. septembril 2010. aastal  toimus Põlvamaal Ahja vallas Mustakurmus põnev jalgpallivõistlus, kus kõik võistlejad on mootorratastel. Pealtvaatajatel oli võimalus osta noorte kunstnike loomingut ja mõningaid disainibrändide tooteid. Seppadest osalesid Mati Semm ja Teet Laur.

Valga II rahvusvahelised sõjaajaloo päevad

20-21. augustil 2010. aastal toimunud sõjaajaloo päevadel sai näha Põhjasõja näidislahingut, jälgida seppade tegevust, tutvuda erinevate jõustruktuuride vormirõivastega jms.

XI Hiiumaa käsitöö- ja omatoodangu laat

17. juulil 2010. a. toimunud käsitöö-ja omatoodangulaada programmi kuulusid kauplemine, töötoad, seppade näidisesinemised, kultuuriprogramm. Hiiu Leht (23.07.2010) kirjutas kuidas XI Hiiumaa käsitöö- ja omatoodangu laat läks Kärdlas Vabrikuväljakul lahti kahuripauguga. Pauk pääses valla ligi meetripikkusest suurtükist, mis oli üles seatud Tuuru maja esisel seppade tänaval. Omavalmistatud kahuriga oli seppade tänaval kohal Põlvamaa sepp Mati Semm, kes on pauku käinud tegemas Narvast Leeduni, nüüd siis ka Hiiu saarel.  

Barokk Sepis 3

 
Sepad lõid Põhjaõue suvehooaja lahti seppade festivaliga „Barokksepis 2010“  21-23. mai 2010. Igal aastal on seppade festivali käigus sepistatud midagi ka muuseumis tarvis. Sellel aastal valmistati Narva muuseumi tarvis hulk uksehingi.

Pikajärve II Antiigi- ja kunstilaat

15. mail 2010. aastal Pikajärve mõisas Valgjärve vallas Põlvamaal. Kohal olid antiigi- ja kunstikaupmehed nii Eestist kui ka Lätist.

XVI Seto Kuningriigi päev

Uue sootska valimine, parima sõnolise, pillimehe, vägimehe, kandlemängija, kasatski ja karguse tantsijate, parimate käsitööde tutvustamine ja selgitamine Seto Kuningriigi päeval Luhamaal Määsi mäel 1. augustil 2009.

Barokk Sepis 2

Eesti Seppade Ühenduse avaüritus Narva linnuses 21-24. mai 2009.a.  Igal aastal on seppade festivali käigus sepistatud midagi ka muuseumis tarvis. Sellel aastal oli selleks linnuse põhjahoovi lipuplatsi barokne sepisaed.

Uhti kõrtsi korrastustalgud

16. mail 2009. aastal toimusid korrastustalgud Uhti Kõrtsis Tartumaal. Talgulistel oli võimalus palkidest leitud vanad naelad lasta sepal "uueks" taguda.

Barokk Sepis 2008

Narva Muuseumi Põhjaõue avaüritus Narva Muuseumi Põhjaõues 22. – 25. mail 2008. a. Osalesid sepad Eestist, Venemaalt ja Euroopast, et üheskoos valmistada barokne trepipiire Narva Muuseumi Põhjaõues asuvale lipuaiale.

Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu XIII käsitööpäevad

Põlvas 25-26. aprillil 2008

Eesti Seppade Ühenduse aastanäitus "Raua Lugu II"

Traditsiooniline Eesti seppade ühe küünla jala konkurss Narva muuseumis 6-8. juulil 2007. a.

Põhjamaade seppade näitus "Raudtuli". 2005

Tegutsevate Eesti, Soome, Norra, Taani, Rootsi seppade näitus. Sepad, kes praeguseni hoiavad elus sepise kui iidse tarbekunsti traditsioone. Näituse korraldasid Eesti Rahva Muuseum koostöös Põhjamaade Ministrite Nõukogu, Soome Instituudi, Eesti Seppade Ühingu ja Eesti Kunstiakadeemiaga.

Eesti ja Soome seppade näitus "Tulest jäänud". 1998

Esimene rahvusvaheline sepakunstinäitus Eestis. Näituse korraldasid Eesti Rahva Muuseum ja Eesti Seppade Ühing.